دوره 14، شماره 3 - ( 4-1396 )                   جلد 14 شماره 3 صفحات 130-140 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


، mortazav@modares.ac.ir
چکیده:   (1935 مشاهده)

زمینه و هدف:  صدا یکی از مهم ترین عوامل زیان آور محیط صنعتی به شمار می آید. اثرات مهم صدا بر سلامتی می توان به آسیب دستگاه شنوایی، اثرات بر روی اندام بینایی، اثرات عصبی و روانی، سیستم هورمونی، اثرات فیزیولوژیکی و اثرات ذهنی اشاره کرد. بدلیل اهمیت اثرات هورمونی صدا بر بدن، هدف این مطالعه  اثر مصرف خوراکی پودر سیر بر تغییرات سطح گلوکز ، کورتیزول و وزن بدن  موش سوری نر دیابتی مواجهه یافته با صدا بود.
روش بررسی:  36 موش سوری نر بالغ بصورت تصادفی به چهارگروه تجربی و دو گروه کنترل تقسیم شدند. گروه تجربی شامل  گروه غیر دیابتی مواجهه با صدا و  به همراه جیره حاوی یک درصد پودر سیر، گروه دیابتی(با تزریق داروی استرپتوزوتوسین به میزان (mg/kg60 )  ) در معرض صدا فوق الذکر و با جیره حاوی یک درصد پودر سیر بودند. صدا توسط نرم افزار  Cool Editبه مدت 30 روز و هر روز به مدت 8 ساعت انجام گرفت. در پایان دوره مواجهه، موش های هر گروه 24 ساعت پس از مواجهه با صدا در حالت ناشتا میزان هورمون کورتیزول و سطح قند خون انداه گیری شد.
یافته ها: این تحقیق نشان دادکه سطح گلوکز در نمونه های غیر دیابتی و دیابتی تحت مواجهه صدا در مقایسه با نمونه های شاهد اختلاف  معناداری (002/0>P)  دارند. همچنین سطح کورتیزول در نمونه های غیر دیابتی و دیابتی  تحت مواجهه صدا در مقایسه با نمونه های شاهد اختلاف معناداری (002/0>P)  نشان داد.
نتیجه گیری: مواجهه با صدا 90 دسی بل در گستره فرکانسی 5700-700 هرتز می تواند باعث افزایش سطح سرمی گلوکز و کورتیزول را تقویت نماید. و پودر سیر در کاهش میزان هورمون‌های کورتیزول و قند خون در طی این دوره مواجهه اثری نداشت.

واژه‌های کلیدی: پودرسیر، کورتیزول، گلوکز، سروصدا
متن کامل [PDF 723 kb]   (383 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: صدا
دریافت: ۱۳۹۴/۱۲/۱۴ | پذیرش: ۱۳۹۵/۶/۲۱ | انتشار: ۱۳۹۶/۶/۴