دوره 16، شماره 3 - ( 6-1398 )                   جلد 16 شماره 3 صفحات 71-83 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


علوم پزشکی اراک ، m.asghari2011@gmail.com
چکیده:   (2395 مشاهده)
زمینه و هدف: شاغلین فضای روباز به علت شرایط شغلی و محیطی جز گروه های آسیب پذیر نسبت به استرس گرمایی و تغییرات اقلیم می باشند. آسیب پذیری از سه مولفه حساسیت، مواجهه و قابلیت انطباق تشکیل شده است. لذا باید بتوان با تدوین برنامه و استراتژی هایی حفاظتی و کنترلی میزان آسیب پذیری این افراد را کاهش داد. از آنجایی‌که هیچ دستورالعمل و قوانین ملی برای حفاظت شاغلین فضاهای روباز در برابر استرس گرمایی و تغییرات اقلیم در کشور وجود ندارد و تنها سیاست مربوط در این زمینه، حدود مجاز مواجهه شغلی است. لذا این مطالعه با هدف ارائه برنامه عملیاتی جهت کاهش آسیب پذیری و انطباق شاغلین فضای روباز (با توجه به آثار منفی و بی شمار آن بر سلامت جامعه و بویژه گروه‌های شغلی) با استرس گرمایی و تغییرات اقلیم صورت گرفته است. نتایج این مطالعه می‌تواند در تصمیم‌گیری مدیریت کلان کشور و همچنین برنامه ریزی کنترل شغلی بسیار موثر واقع شود. همچنین برنامه ارائه شده در این مطالعه می‌تواند کمک شایانی به سازمان های متولی امر سلامت و ایمنی کارگران همچون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی (که وظیفه حفظ، صیانت و ارتقای سلامت نیروی انسانی را عهده دار هستند)، نماید.
روش بررسی: با توجه به هدف مطالعه که تدوین و تهیه یک برنامه عملیاتی جهت کاهش اسیب پذیری شاغلین فضای روباز در مورد استرس گرمایی و تغییرات اقلیم بود چندین پانل تخصصی و جلسات بارش افکار با همکاری پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی تهران با شرکت اساتید رشته مهندسی بهداشت حرفه‌ای کشور، مدیران اجرایی سازمان حفاظت محیط زیست، کارشناسان معاونت بهداشتی و مرکز سلامت محیط و کار در طول سال‌های 95-93 و با در نظر گرفتن مولفه‌های اصلی آسیب پذیری، حیطه‌ها و استراتژی‌های یک برنامه کاربردی جهت کاهش اثرات در مواجهه با استرس گرمایی و تغییرات اقلیم در شاغلین فضای روباز  تشکیل شد. همچنین از تکنیک دلفی (با توجه به عدم دسترسی به برخی از اساتید و افراد اجرایی)، بررسی متون و مقالات هم در این مطالعه استفاده شده است.
نتایج : در این مطالعه جهت تهیه و تدوین یک برنامه عملیاتی،6 مولفه اصلی شامل برنامه‌های عمومی و سیاست‌ها (16 استراتژی)، برنامه‌های پیشگیری (6 استراتژی)، برنامه‌های کنترلی و حفاظتی (11 استراتژی)،  برنامه‌های آموزشی (11 استراتژی)، برنامه‌های مدیریتی (14 استراتژی) و پژوهش و مطالعات آتی(11 استراتژی)،  در قالب 69 استراتژی با سه هدف کاهش میزان حساسیت، کاهش میزان مواجهه و افزایش قابلیت انطباق پیشنهاد گردید.
نتیجه گیری: برنامه تهیه شده به همراه استراتژی های پیشنهاد شده در این مطالعه می‌تواند در تهیه  قوانین و دستورالعمل  های شغلی کار در محیط های گرم مورد استفاده قرار گیرد و نتایج این مطالعه می تواند کمک شایانی به سازمان های متولی امر سلامت و ایمنی کارگران همچون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای برنامه ریزی ها، راهبردهای پیشگیرانه و اقدامات کنترلی نماید تا بتوان گامی در جهت  حفظ و ارتقای  سلامت شاغلین برداشت.

 
متن کامل [PDF 1445 kb]   (561 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: استرس حرارتی
دریافت: 1397/5/24 | پذیرش: 1397/12/21 | انتشار: 1398/6/9