دوره 7، شماره 3 - ( پاییز 1389 )                   جلد 7 شماره 3 صفحات 9-14 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


، mgolparvar@Khuisf.ac-ir
چکیده:   (11075 مشاهده)

  زمینه و هدف : مدیران متکی بر ارزش ‌ های اخلاقی، اثرات قابل توجهی بر احساس انرژی، توانمندی و خلاقیت کارکنان خود بر جای ‌ می‌گذارند. رهبری اخلاقی که سازه­ای به نسبت جدید است، در ایجاد یک فضای کاری سالم نقش به سزایی ایفا می­کند. بر همین اساس، این پژوهش با هدف بررسی نقش رهبری اخلاقی در تقویت احساس انرژی، توانمند سازی و خلاقیت کارکنان به مرحله اجرا در آمد.

  روش بررسی : جامعه آماری پژوهش را کلیه کارکنان کارخانه حایر در تابستان 1388 تشکیل دادند که از بین آنها، 332 نفر به عنوان نمونه پژوهش با استفاده از نمونه گیری طبقه­ای (از روی فهرست کارکنان هر بخش) انتخاب شدند. ابزارهای پژوهش شامل پرسشنامه 8 سؤالی احساس انرژی در کار، پرسشنامه 9 سؤالی خلاقیت در کار، پرسشنامه توانمند سازی روانی با 12 سؤال و پرسشنامه 6 سؤالی رهبری اخلاقی بود. داده­های حاصل از پرسشنامه­های پژوهش با استفاده از ضریب همبستگی پیرسون، الگوسازی معادله ساختاری و تحلیل رگرسیون واسطه‌ای مورد تحلیل قرار گرفتند.

  یافته­ها : شواهد حاصل از تحلیل داده­ها نشان داد که رهبری اخلاقی بطور مستقیم باعث تقویت توانمندی و احساس انرژی در محیط کار می­شود. همچنین احساس انرژی در میحط کار باعث تقویت توانمندی می­گردید. امّا در یک تحلیل فرایندی، احساس انرژی و توانمندی روانی نیز پس از تقویت شدن از طریق رهبری اخلاقی، موجب تقویت خلاقیت کارکنان می­گردیدند.

  نتیجه‌گیری : شواهد حاصل از این پژوهش بخوبی نقش رهبری اخلاقی را برای احساس انرژی در کار، توانمندی روانی و خلاقیت در کار کارکنان نشان داد. به ترتیبی که می­توان گفت برای تقویت نشاط، توانمندی و خلاقیت کارکنان لازم است سرپرستان و مدیران در مدیریت خود اصول رهبری اخلاقی را مراعات نمایند.

 

متن کامل [PDF 202 kb]   (4651 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي |
دریافت: ۱۳۸۹/۶/۳۰